Projekt Wisłoujście

Projekt Wisłoujście: Witamy!

Projekt Wisłoujście to grupa rekonstrukcji historycznych dedykowana załodze i mieszkańcom Twierdzy Wisłoujście oraz flocie królewskiej Bitwy Pod Oliwą.

Obecnie mamy dwie sekcje: XVI i XVII wieku. Docelowo chcemy jednoczyć wokół Twierdzy i żeglugi jej pasjonatów zarówno w cywilnej, jak i militarnej rekonstrukcji wszelkich epok dziejowych Gdańska i regionu Pomorza (Tak. Paleolit też.). Interesuje nas odtwarzanie formacji wojskowych, życia codziennego rodzin w Wisłoujściu, załóg okrętowych i żeglarzy oraz warsztatów rzemiosł.

Uczestniczymy w wydarzeniach organizowanych w kraju i w Europie oraz organizujemy własne inscenizacje i wydarzenia, zobacz koniecznie dział Inscenizacje oraz Wyprawy. Śledź nasze poczynania na profilu Facebook: Projekt Wisłoujście – Załoga i mieszkańcy Wisłoujścia.

Jeżeli już się zdecydowałeś/aś napisz do nas przez dział Kontakt lub profil Facebook

Pomagamy wejść w świat rekonstrukcji historycznej od podstaw. Jeżeli chcesz, a nie wiesz jak, zapytaj. Udzielimy ci pomocy w zbieraniu wiedzy i niezbędnego ekwipunku. Prowadzimy wykłady online i publikujemy artykuły, które pomogą zrozumieć odtwarzaną epokę.

Przy większej ilości chętnych chcemy także zagospodarować tematy wcześniejszych i późniejszych epok. Zapraszamy do współdziałania i wsparcia wszystkich miłośników historii, pasjonatów rekonstrukcji historycznej i tych, którym bliska jest również Twierdza Wisłoujście – Muzeum Gdańska.

Stay tuned.

Wsparcie

Nie patyczkuj się z sobą, załóż konto w mediach społecznościowych i wspieraj nas przez: